Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

misogynie juist / Feminist ..

YazarMesaj
Misafir
Misafir

misogynie juist  / Feminist .. Empty
MesajKonu: misogynie juist / Feminist ..   misogynie juist  / Feminist .. Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 11:52 pm

misogynie juist nedir ? scratch

sevgili arkadaslar,misogynie nedir ? bu kelime nin anlamini bulmak icin bayagi ugras gösterdim sonunda buldum.
Neden arastirmam geregi duydum,bu Dünyada herseyin bir karsiti oldugu gibi feminist kelimesininde bir karsiligi oldugunu düsündüm,ve bu arastirmamim sonucunda,tahmninlerimin dogrulugu tastik edilmis odu.
hani Baylar demek istedigim Smile su biz erkekler feminist bayanlara belki kiziyoruz,ama,biz erkeklerde az deyiliz yani Smile Feminist arkadaslari,biraz Hosgörüyle bakalim diyorum Neticede Hos görü hep galip gelmistir...

Feminist in karsiti / misogynie ...

Kadın düşmanlığı

Kadın düşmanlığı kadınlara yönelik abartılı düşmanlıktır. İngilizce'deki misogyny terimi Yunanca'daki kadın (gyne) ve nefret etmek (misein) kelimelerinden türetilmiştir.

Kadın karşıtı cinsiyetçilik (sexism) ile karşılaştırıldığında kadın düşmanlığı (misogyny) her ne kadar bazı kadınlarda da kadın düşmanlığı ile ilişkili (misogynistic) görüşler bulunsa da genellikle kadına karşı olan bazı erkekler göz önüne alınır.

Feminist teoride kadın düşmanlığı, erkeklerin kadını ikinci plana attığı attığı düşünülen ırkçılık veya Yahudi-karşıtlığına (anti-Semitism) benzer politik bir ideoloji olarak değerlendirilir.

Yararlanılan Kaynak: Misogyny-İngilizce Wikipedia
Ekinsu

Ekinsu

MesajKonu: Geri: misogynie juist / Feminist ..   misogynie juist  / Feminist .. Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 12:18 pm

ilk önce bu aciklama icin tskler kendi acimdan..
yalniz simdi bu kelime feministler icinmi gecerli yoksa feministlere karsi olan bir toplum erkekler icinmi?
BURDA bunu destekleyen arkadaslar yokdur umarim Rolling Eyes :D
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: misogynie juist / Feminist ..   misogynie juist  / Feminist .. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 10:42 am

Bu kelime (( misogynie juist )) kadin düsmanligi eden erkekler.

misogynie juist / Feminist ..
1 sayfadaki 1 sayfası