Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AKP nin Demokratik acilimi hakkinda ne düsünüyorsunuz ?

YazarMesaj
Hüseyin
Misafir

AKP nin Demokratik acilimi hakkinda  ne düsünüyorsunuz ? Empty
MesajKonu: AKP nin Demokratik acilimi hakkinda ne düsünüyorsunuz ?   AKP nin Demokratik acilimi hakkinda  ne düsünüyorsunuz ? Icon_minitimeC.tesi Ekim 24, 2009 3:26 pm

Selam cümleten
Arkadaslar AKP hükümetinin demokratik acilimi hakkindaki düsüncelerinizi yazin fikirlerinizi aciklayin,enine boyuna tartisalim,benim düsüncelerim su ! kürt halki malesef egitimi düsük bir halk,Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav) bir sözü var,cahil cesur olur diye,egtimsiz halktan elbette coksey beklemek hayelciliktir,,ama,, en azindan yasadiklari topluma entegre olmalari gerekmiyormu ilimli bir sekilde gecim yapip ortak yasamayi uyum göstermeleri gerekmiyormu,örnek en son dagdan inen militanlarin Demokratik acilimin verdigi bir sansi bile,bir basariymis gibi kutlamalar yapiyorlar.benim düsüncelerim bu militanlarin niyeti bir insani gereklerini yerine getirmek,dagdan inip adabina göre demokratik bir bicimde yasamak deyil,Türkiye Cümhuriyetini,iceriden yikmak örnekle izah edeyim,,niyetleri BAGDAN üzüm yemek deyil,,bagciyi dövmek,cünkü Dagdan inen militanlarin hic biri (PISMANIZ) demiyorlar bile,buda niyetlerin göstergesi..
arkadaslar sizinde fikirlerini burdan (cevap TIKLA ve yaz) düsüncelerinizi acikliyabilirsiniz,umarim katilirsiniz.SAYGILARIMLA

En son Hüseyin tarafından Çarş. Kas. 04, 2009 9:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kamil
Misafir

MesajKonu: herkese bir hak verilmeli eğitim çerçevesinde...   AKP nin Demokratik acilimi hakkinda  ne düsünüyorsunuz ? Icon_minitimePerş. Ekim 29, 2009 12:58 pm

Devlet demek halkının kimliğine bakmaksızın bütünü koruyup kollamak ve eğitim sanayi okul teknoloji yol su elektrik ve sayamadığım bir çok seyde imkanları esit olarak sunmaktan geçmektedir. bizler farkında değiliz ama şunu unutmayalım ki türkiye nin kuruluşundan bu zamana kadar hep ikinci plana atılmış hatta biraz daha ileri gideyim yok sayılmış hiç bir şekilde gelişim adına ne imkan götürülmüş nede fırsat verilmiştir. toplum o zamanlar cahildi şimdi ise içlerinden bir kaç uyanığın ortaya çıkmasıyla o cahil topluma çoban oldular bu oluşum olana kadarda devket sessiz kaldı. bedel ödeme günü geldi demekki. ben açılımı sonuna kadar destekleyen bir kişiyim ve bunu yaparkende şu düşüncelerle yola çıktım bizler zamanında yani cumhuriyetin kuruluşundan bu zamana kadar bir kaç avuç insanın fikirleri istekelri ve düşünceleri ile yönetilmişiz ne acı bir şey ki bizlerde şimdi aynını tüm topluma yapmak istiyoruz çoğulculuğu halen kaldıramıyoruz kardeşiz diyoruz ama ona hak vermeden bir kardeşlik öngörüyoruz benim dediklerimle ve benim koyduğum kıstasla bir kardeşlik ne acı bir durum . geniş düşünmekte fayda var bence herkes nasıl isterse öyle düşünsün öyle konuşsun öyle okusun ve öyle inansın. yönetimde tek değil evrensel olsun herkese hitap eden bir şekil de yapılsın bu dediklerimi anlamak için osmanlıyı anlamak gerekir sevgilerle ...
mutlu ya
Misafir

MesajKonu: Geri: AKP nin Demokratik acilimi hakkinda ne düsünüyorsunuz ?   AKP nin Demokratik acilimi hakkinda  ne düsünüyorsunuz ? Icon_minitimePerş. Ekim 29, 2009 6:44 pm

Gündemimizden düsmeyen bir konu var su bir kac aydir "kürt acilimi " diye , hakkinda cok yazilip cizildi her ne kadar halkin anlayacagi bir dilde aks edilmesede anlayan anladi acilimi anlamayanda, anlamadiginndan zaten bu durumdan bir haber, peki acilim olsun, olsunda bu acilim kelimesinin altindaki yatan asil anlamini anlasakta öyle yapsak aciklamasini diyorum: acilim, kelimesi sözlük itibariyle acmak yani bir konu hakkinda tartismak gibi anlamlar tasiyor, bu acilim insanlarin haklari ile alakaliysa, buna kürt acilimi demek zaten yanlis sonucda türkyie cumhurioyetinde tek kürt vatandaslarimiz yasamiyor, haklarini aramak gibi birseyse buna türk vatandaslarimiz ve diger azinliklarda girmeli.

Bu acilim da bahsedilen ve tartisilan haklari yüce ALLAH tarafindan , dini dili irki rengi mezhepi ne olursa olsun öncelikle insan olarak dogusundan dolayi , insanca yasamak ve yasatmak insalara bahsedilmis bir özelliktir zaten , ki bu sadece biz insalara has bir sunumdur. Bu hakki yüce ALLAH hepimize vermis zaten, fakat bu hak yada bu haklarimiz baskalarinin gücleri tarafindan elimizden alinmis güc kimdeyse hükmetmekde onun eline gecmistir.

Güclü kuvvetlerin yüzyillardir, bazi azinliklar üzerinde güc ve gövde gösterisi yapmsiyla bazi insani degerler silinmis yada kayda alinmamistir Güc kimdeyse hükümdarligini sürmüs sözünü gecirtmis ve baska larinin yerine kaararlar almistir.Insanlari evrensel anlamda sevmek hosgörmek kabullenmek degerlerine saygi duymak topulumsal yasantimizda cok büyük anlam tasimaktadir, unutmayalim ki bu tek tarafli olmaz acilimi gerektiren her ne ise yapilsin ama bazi topluluklarin karsi toplum hakkindaki degisimlerine kural ve görgülerine alismamakta direnmeleri ögrenmek istememleri gayret göstermemeleri bu acilimi zorlastirmakta ve dahada cikmaza sürükelmektedir.

Konuyu uzatmak istemiyorum, söylemek istedigim sadece , bugün haberlerdeki izledigim "cumhuriyet acilimi " alitinda alt yazi gecerek gösterilen ve günümüz türkiyesinin acilimdan bahsederken, ATATÜRK cüler derneginin ve birkac adini hatirlayamadigim derneklerin gösterisine engel koyulup, bu gösterilerde provokatörlerinde aralarinda bulunabilir bahanesiyle engellenmesi ve hatta ve hatta aydin görüslü ögretmenelrin tartaklanmasi cok UTANC verici bir tavirdir.

Bu tavrida koyan herahangi bir insan olmayip bir il ´in valisi tarafindan uygulanmasida cok vahim ve düsündürücü durum, düsündürücü yani ise bu vatani kimlerin idare etmesi!!! ACILIM dan bu kadar bahsedilirken tek bir yönlü kisi veya kisilerin haklarini aramak yada haklarini( güya verilemyen haklari vermekten ) geri vermek gibi caba icerisinde olan bu hükümettin öncelikle sahip cikmasi gerektigi , degerler ve ilkeler bulunmakta.

CUMHURIYET ´imizin ilkelerine sahip cikarsa zaten sorunun büyük bir bölümünü cözmüs olacaktir . Fakat görünen o ki bazi degerleri görmezden gelen bu hükümetimizin tutumu bir cok insana bu acilim kelimesinin tek yönlü ayirimcilik ve bölücülük hakkinda cok önlemler almasi gerektigi ve halkinn bir bölümünü mutlu kilarken diger bir bölümünün bazi degelerini hice sayan tavir sergilemesiyle cok SIKINTILI ve zor günlerin geleceginin habercisidir.

Evrensel düsünmek , halkinin büyük bir bölümünün degerlerini hice sayarak sadece acilim yapiyoruz adi altinda, insanlarin öz degerleriyle oynayama HAKKI yoktur.

AKP nin Demokratik acilimi hakkinda ne düsünüyorsunuz ?
1 sayfadaki 1 sayfası